Sąmoningumo didinimo mėnuo šeimose.  Kauno lopšelis – darželis ,,Vėrinėlis“ įgyvendina projektą ,,Judame daugiau ir išradingiau“ bendrai finansuojamo valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Viena iš fizinio aktyvumo veiklų yra sportinių  šokių treniruotės. Trenerė Viktorija facebook paskyroje kelia vaizdo įrašus šeimoms, skatindami treniruotę atlikti namuose. Viena iš sportinių šokių treniruočių dalių yra  ,,Atsipalaidavimo“  pratimai.

Sportiniai šokiai gerina laikyseną, stiprina vaiko raumenis, emocinę būseną,  didina savivertę,  vaikų discipliną ir atsakomybę, ugdo vaiko socialinius įgūdžius. Aktyvi veiklos forma ,,Atsipalaidavimo“  pratimai ir kūrybinės užduotys skatina vaikus patirti teigiamus pokyčius fizinėje ir dvasinėje srityse.

Darželyje vaikai piešė sportinių šokių judesius. Jie piešė save, tėvus, draugus ir trenerę. Vaikų komentarai piešiant: ,,Mama mėgsta šokti, o tėtis ne visada“,  . ,,Dvi sesutės mokė šokti savo draugę“ , ,,šoko kartu su šeima ir drugeliai“, ,,Šokome ir vienas pavargo, atsigulė pailsėti“ ,,Smagiausiai šokti su balionais“ ,,Vieni valgo, kiti šoka“, ,,Tėtis šokdamas mamą iškėlė labai aukštai. Šokant galima pakelti“, ,,Smagu šokti gamtoje“. Vaikai papasakojo, kaip įtraukė į sportinius šokius savo tėvus.

Iš šių piešinių sukurtas muzikinis video ,,Draugystės“  knyga  ,,Sportiniai šokiai“.

 

Parengė: Sportinių šokių trenerė Viktorija Baravykaitė

Meninio ugdymo mokytoja Gražina Sidabrienė